Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Google Görüntülü Reklam Ağı; kullanıcılar favori web sitelerinde gezinirken, bir arkadaşlarına YouTube videosu gösterirken, Gmail hesaplarını kontrol ederken veya mobil cihazlar ve uygulamalar kullanırken onlara ulaşmanıza yardımcı olur.

Google Görüntülü Reklam Ağı, doğru kitleyi bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Hedefleme seçenekleri sayesinde mesajınızı stratejik biçimde, doğru yerde ve doğru zamanda potansiyel müşterilere ulaştırabilirsiniz. Aşağıda, hedeflemeden nasıl yararlanabileceğinize dair örnekler verilmiştir:

Kitlelerden yararlanarak yeni müşterilere ulaşın veya mevcut müşterilerle etkileşime geçin. Benzer kitleler ve pazardaki kitleler sayesinde, ürünlerinizle ilgilenme olasılığı yüksek kullanıcıları hedefleyebilir, böylece yeni potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha önce sitenizi ziyaret eden kullanıcılarla yeniden etkileşime geçmek için, yeniden pazarlama listeleri gibi verilerden yararlanabilirsiniz.

Otomasyonla daha fazla dönüşüm sağlayın. Otomatik hedefleme, mevcut kitlelerinizi ve açılış sayfalarınızı temel alarak, yüksek performans gösteren kitleleri bulur. Böylece daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olur. Zaman içinde otomatik olarak yapılan optimizasyonlarla AdWords, hangi kitlelerin size daha çok dönüşüm getirdiğini öğrenebilir. Otomatik teklif özelliği, yatırım getirisi elde etmenizi sağlamak için teklifinizi otomatik olarak ayarlar. Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, AdWords'deki dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak için otomatik hedefleme ve teklif verme özelliklerinin en iyi yönleriyle reklam öğelerini bir araya getirir. 

Ostim Web Tasarım - Ankara Web Tasarım - Google Reklam Danısmanı